Pro načerpání inspirace se podívejte níže do naší fotogalerie, která je řazená dle základních typů krbových obestaveb. Pokud si nejste jisti výběrem, kontaktujte nás nebo navštivte naší prodejnu. Rádi a ochotně Vám poradíme s výběrem jak krbové vložky, tak vhodného designu obestavby.

Krby moderní

Vhodné zejména do moderních interiérů, kde je potřeba dodržet jednotný a čistý design. Nejčastější podoba je strohý sloup s krbovou vložkou, doplněný vhodnou designovou mřížkou. V současné době nejvíce zákazníky volený typ krbové obestavby.

Krby s bočním prosklením

Typ krbové obestavby, kde není možné z prostorových nebo disignových důvodů zhotovit krb rohový. Boční prosklení dodává obestavbě nádech luxusu a zároveň zvětšuje viditelnost ohně v místnosti. Opět bývají tyto typy obestavev doplněny moderními rohovými krbovými mřížkami.

Krby klasické

Obestavba vyznačující se zejména spodním výklenkem (nikou), kamenným obkladem, dřevěnou krbovou římsou a odskočenou rovnou nebo šikmou komorou. Své místo najde zejména na chatách nebo tomuto stylu přizpůsobených interiérech.

Krby otevřené

Dnes již v interiérech málo používaný typ obestavby, zejména pro jejich malou účinnost a vysokou nebezpečnost. Své místo si najdou na starých chatách, případně v komerčních prostorech, jako jsou například restaurace, kde zprostředkují ničím nerušený pohled do otevřeného ohně.

Krby rohové

Tento typ obestavby je vhodný do interiérů, kde je potřeba šetřit s místem. Takto zvolené umístění vyplňuje vetšinou nevyužité rohy místnosti. Velkou výhodou rohové obestavby je viditelnost ohně, takřka z celého prostoru místnosti.

Krby kachlové

Obestavba zvolená do starších interiérů chat a chalup, většinou jako náhrada za klasickou kachlovou pec. Kombinuje účinnost krbové vložky a nerušený pohled do ohně s krásou starých kamen od mistrů kamnářů.